Haber

3 Boyutlu Taşınabilir Fosil Bilim Müzesi öğrencilerle buluştu

Atatürk İlkokulu bahçesinde düzenlenen 3 Boyutlu Taşınabilir Fosil Bilim Müzesi’nin açılışı ve sergisi yoğun ilgi gördü. Kaymakamımız Sayın Tanju ÇANAKCIOĞLU, Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Yusuf ARINCI, Milli Eğitim Müdürümüz Suat MESKENİN, İlçe Jandarma Komutanımız Sefa GÜRGÜN, İlçe Emniyet Müdürümüz Mehmet Emre KİRAZ, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler açılışa katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürünün açılış konuşmasının ardından öğrencilerimiz önce 3 Boyutlu Taşınabilir Fosil Bilim Müzesini gezdikten sonra Taşınabilir Jura Sineması ile tanıştılar.

Emek ve özveri işi olan bu çalışmanın başlangıcında ve her kademesinde emeği geçen Coğrafya öğretmenimiz ve Fosil Bilimi araştırmacısı Mustafa SARIKAYA’ya, bu çalışmayı yöneten Okul Müdürümüz Yakup GÖK’e, Müdür Yardımcıları Özcan KASIMOĞLU’ya , Burhan TAKIR, Mehmet AL, Zeynep TEKİN ve bu Çalışmanın her aşamasında emeği geçen Eşref MANAV’a teşekkür ederiz. Bu projede gönüllü olarak destek veren öğrencilerimizi de tebrik ederiz.

Mobil hale gelen Fosil Bilim Müzesi, özellikle deprem bölgesi olmak üzere ilimizde ve ilimiz dışında bulunan okullarımızı ziyaret ederek oradaki öğrencilerimize bilimi ulaştırmayı hedefliyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu