Haber

Ankara’da gecekonduda ölüme neden olan içki davasında 4 sanığa müebbet hapis

ANKARA’da eğlence mekanına dönüştürülen gecekonduda Özcan Mucuk’un (38) ölümüne ilişkin soruşturmada, 2’si tutuklu 4 sanık hakkında müebbet ve 41 yıl hapisle dava açıldı. her biri.

Özcan Mucuk, geçen yıl 5 Mayıs’ta köşke dönüştürülen gecekondu mahallesinin önünde ölü bulunmuştu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında mekanın sahibi Bekir Eken (49), Ozan İleri (30), Saniye Z. (24) ve Ebru T. (29) gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlılar Bekir Eken ve Ozan İleri tutuklandı. Ebru T. ve Saniye Z. adli kontrollerinin ardından serbest bırakıldı. Soruşturma tamamlandı ve iddianame hazırlandı. Mahkemece kabul edilen iddianamede, diğer zanlılarla birlikte Bekir Eken’in diğer zanlılarla birlikte etanol ve su karışımıyla yapılan alkollü içeceğin içine etken madde içeren tozu atarak Özcan Mucuk’a yaptığı belirtildi. onu iç. Şüphelilerin ürettikleri alkollü içeceğin içindeki etken maddeyi içeren tozu sağlık açısından tehlike oluşturacak şekilde dökerek, ‘ne olur’ düşüncesiyle maktulün içmesini sağladıkları ve ölümüne neden oldukları bildirildi. Zanlıların Özcan Mucuk’un kredi kartlarından farklı boyutlarda para çektiği de belirtildi.

Mekan sahibi Bekir Eken ve Ozan İleri ile tutuksuz yargılanan Saniye Z. ve Ebru T.’ye ‘kasten öldürme’, ‘bedenini koruyamayan kişiye karşı yağma’, ‘sağlığa zararlı madde temin etme’ ve gece evde birden fazla kişiyle kalmak’. Yağma kabahatlerinden müebbet hapis ve 41 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

haber-arhavi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu