Haber

Milli Ağaçlandırma Günü’nde 6000 Fidan Toprakla Buluştu

11 Kasım Ulusal Ağaçlandırma Günü kapsamında Bozkır Belediye Lideri Sadettin Hürmet, Çağlayan Göleti aktiflik alanında fidan dikimi aktifliğine katıldı. Belediye Lideri Saygı’nın yanı sıra fidan dikimi aktifliğine Bozkır Kaymakamı Tolga Turan, ilçe protokolü ve öğrenciler katıldı.

Cumhurbaşkanımızın ülke genelinde başlatmış olduğu Ulusal Ağaçlandırma aktifliği kapsamında fidan dikimi etkinliğinde konuşan Lider Hürmet Bildirisinde şu sözlere yer verdi “Cumhurbaşkanlığımızın bugünü milli ağaçlandırma günü olarak belirlemesiyle ülkemizin dört bir yanında bugün ağaç dikim seferberliği yaşanıyor. Biz de buna destek vermek ve katkı sağlamak istedik. Bir ağacı dikip yetiştirmek yıllar alıyor ancak yok etmek maalesef çok kısa sürüyor. Bu yüzden biz özellikle vatandaşlarımızda da bu çevre bilincinin oluşmasını ve ormanlarımızı korumak için herkesin maksimum özen ve gayret içerisinde olmasını istiyoruz” dedi.

“BİR HAYATLA BİR FİDAN YEŞERİYOR”

Bozkır Belediyesi olarak gelecek jenerasyonlara daha yeşil bir dünya bırakmak ismine İlçemizde sürdürdüğümüz Güzel Geldin Küçük Melek Projemiz kapsamında yeni doğanlar için 16 Kasımda Akçapınar Mesire Alanında ağaç dikme etkinliğimizide sizlerle paylaşmak istiyorum. Hayata yeni gözlerini açan her bir bebeğimiz ismine bir fidan dikimi gerçekleştireceğiz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu