Yaşam

Musa Orhan davasında Ezgi Mola’yı desteklediği için yargılanan Farah Zeynep Abdullah’tan tepki: İsterseniz sınır dışı edin

Batman’da intihar eden İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Uzman Çavuş Musa Orhan’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada, Ezgi Mola’ya destek amaçlı paylaşım yapan Farah Zeynep Abdullah hakkında dava açıldı. 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası ile para cezasına çarptırıldı. açıldı.

KARARA TEPKİ VERDİ

Abdullah, hakkında açılan dava kararının ardından sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Twitter hesabından karara karşı çıkan genç oyuncu, “Tecavüzcüye şerefsiz dedik diye onu sınır dışı etmek istiyorsanız” dedi.

FARAH ZEYNEP ABDULLAH SÖZ VERDİ

Dava kapsamında söz alan Farah Zeynep Abdullah, Musa Orhan’ın suç duyurusunun kötü niyetli ve maddi çıkar amaçlı olduğunu belirterek, “Paylaşım tarafımca yapılmıştır. Ancak iddia edildiği gibi bu paylaşımın hiçbir ilgisi yoktur” dedi. Siirt’te zanlı Musa Orhan’ın cinsel istismarına uğradığını öne sürerek yaşamına son veren İpek Er’in iddialarının adli tıp kurumunun hazırladığı raporla doğrulandığı görüldü. Cinsel saldırı sonucu intihar eden genç kızın haberi tüm yurtta infiale yol açtı ve beni derinden sarstı.Cinsel akın sonucu intihar etmesi, merhum İpek Er’in vücudundan Musa Orhan’ın sperminin çıkması, ve Er’in intihar notunda yazılanlar sadece bende değil toplumda da infiale neden olmuş ve bu tepki sonucunda sosyal medyada binlerce kişide paylaşım yapıldığı görülüyor. hayır Zeki bir insanın tepkisinden farklı” dedi.

2 YIL 4 AYA KADAR HAPİS TALEPLİ EYLEM

Soruşturmanın ardından Farah Zeynep Abdullah hakkında Musa Orhan’a sesli, yazılı veya görüntülü mesajla hakaret ettiği iddiasıyla Banaz Asliye Ceza Mahkemesi’nde 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu