Haber

Nurhaklı Depremzede: “‘Evinizi yıkacağız, pasını atacağız’ diyenler evi yıkıp demirlerini alıp gidiyorlar, böyle…

DİLAN BUTLU

Kahramanmaraş Nurhak ilçesinde yaşayan ve depremde evi ağır hasar gören Ali Rıza Palalı, yıkım ihalesini kazanan şirketin enkazdan demirleri çıkardıktan sonra enkazı bıraktığını iddia etti. Palalı, yıkılan evinin kaldırılamayan molozlarına işaret ederek, “Bize ‘Biz sizin evinizi yıkacağız, pasını atacağız’ diyenler evi yıkıp demirlerini alıp eşyalarını bırakıyorlar. pas böyle.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından birçok yerde depremzedeler mağdur olmaya devam ediyor. Nurhak’taki evi depremde ağır hasar gören Ali İstek Palalı, yıkım ihalesini kazanan şirketin evini yıkıp demirlerini aldıktan sonra enkazı bıraktığını iddia etti. Palalı, ANKA mağduriyeti HaberlerAjansına şunları söyledi:

“ARTIK BİZE ŞİDDET EDİLMİŞTİR”

“Bize ‘Evinizi yıkacağız, pasını atacağız’ diyenler evi yıkıp demiri alıp pası böyle bırakıyorlar. Bu çaresiz insanlara bu kartı verecek imkanımız var mı? bizim gibi mi biraz vicdan ve mahremiyet lazım.ve dışarıdakilerin ateş etmeye hakkı yok.sahtekarlık,yalan ve aldatmaca ile insanları zor durumda bırakıyorlar.evimin haline bakın.demir var mı Hayır burada 15 tane hafriyat aracı var yarın bir gün ‘buradaki hafriyatı temizledik’ diyecekler. , Başka yerden getirip el arabasıyla taşımadım.”

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu