Haber

TDP lideri Sarıgül: “(Pençe-Kılıç Harekatı) Bu mücadeleyi yapan devlet güçlerine herkesin destek olması lazım”

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Lideri Mustafa Sarıgül, Pençe-Kılıç Hava Harekatı’na ilişkin, “Silahlı saldırıya maruz kalan her devletin yaptığını ve yapması gerekeni yapıyoruz. Bu mücadeleyi yapan devlet güçlerine herkesin destek olması lazım” dedi.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin genel merkez binasında basın açıklaması yaptı. Sarıgül’ün gündeminde Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan hava harekatı yer aldı. Terör hedeflerine yönelik hava hareketini başlatan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne muvaffakiyetler dileyen Sarıgül, “Çocukları, kadınları masum sivil insanları, askerimizi, maalesef polisimizi şehit eden bir terör örgütüne karşı mücadele veriyoruz. Sınırlarımızı, topraklarımızı, insanlarımızı ve ülkemizi koruyoruz. Silahlı saldırıya maruz kalan her devletin yaptığını ve yapması gerekeni yapıyoruz. Bu mücadeleyi yapan devlet güçlerine herkesin destek olması lazım” diye konuştu.

“Kalleş olan Amerika’dır”

Sarıgül, kimi devletlerin Türkiye’yi ülke sınırlarıyla ve komşularıyla problemli bir havaya sokmak istediklerini ve bu devletlerin Türkiye’nin parçalanamaz bütünlüğü üzerinde sinsi planları olduğunu sav ederek, “Hiçbir muhalefet partisinin söylemeye cesaret edemediği bir konunun da altını çizmek istiyorum Kürt yurttaşlarım ve Türk yurttaşlarım kardeştir. Kalleş olan Amerika’dır” sözlerini kullandı.

“TBMM sadece bir binadan ibaret”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) başkanlık divanında Türkiye’nin en genç milletvekili olarak vazife yaptığını ve misyon yaparken sayısız toplantılara şahit olduğunu belirten Sarıgül, kelamlarına şöyle devam etti:

“TBMM büyüklüğüne toz kondurmam mümkün değildir. Zira demokrasi hepimize lazımdır. Fakat üzülerek görüyorum ki; TBMM halkın inanç kapısı olmaktan, huzur kapısı olmaktan çıkıyor adeta yürütmenin noteri haline gelmiş vaziyette bir meclis kontrol yapamıyor, kendi iradesiyle maalesef yasa çıkaramıyor ve bir meclis bütçe yapamıyor. Ülke problemlerini konuşamıyor. Problemlere bir meclis tahlil bulamıyorsa kendisinden bekleneni yapmaktan uzaklaşmış demektir. Üzülerek söylüyorum ki; TBMM yalnızca bir binadan ibaret. Demokrasi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kurum ve konseyleriyle tecelli etmiyor.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu